Brzydki zapach z rur w kuchni. O czym to może świadczyć?

utworzone przez czerwiec 8, 2021Blog

Pomieszczenia, w których przygotowujemy jedzenie, kojarzą się nam z piękną wonią aromatycznych przypraw, smażonego mięsiwa czy najróżniejszych ziół dodawanych do egzotycznych potraw. Tym większe jest nasze zaskoczenie, gdy coś, np. brzydki zapach dochodzący z rur w kuchni, nagle psuje ten harmonijny obraz. Jak się go pozbyć? Co mogło go wywołać? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo w dzisiejszym tekście!

Brzydki zapach z rur w kuchni. O czym to może świadczyć?

Przyczyn powstawania odoru dobywającego się z kuchennych odpływów rurowych może być tak naprawdę wiele. Jednym z najczęstszych powodów jest stopniowe gromadzenie się resztek jedzenia w instalacji kanalizacyjnej, które po pewnym czasie przyczyniają się do zupełnego zablokowania przepływu. I wtedy dopiero pojawia się problem – resztki zaczynają się rozkładać, w efekcie czego bardzo szybko pojawia się drażniący nasze nozdrza, brzydki zapach.

Inną przyczyną może być stosowanie w gospodarstwie domowym mydeł oraz środków czyszczących na bazie detergentów, które – o ile trafiają do odpływu regularnie i w dużej ilości – prędzej czy później stworzą zwarty osad blokujący przepływ podobnie, jak wspomniane wyżej pozostałości artykułów spożywczych. A jak wiadomo, w zapchanym odpływie, w którym panuje dodatkowo bardzo wysoka wilgotność, bakterie i grzyby odpowiadające za powstawanie brzydkich zapachów mają świetne warunki do rozwoju.

Jak się pozbyć nieprzyjemnych zapachów z zapchanych rur w kuchni?

Dobrym pomysłem jest przygotowanie roztworu sody oczyszczonej i octu domowym sposobem, a następnie wlanie go do zapchanego odpływu. Można również skorzystać z dostępnych w handlu udrażniaczy rur. W przyszłości natomiast w wielu przypadkach tego typu problemów da się uniknąć stosując odpowiednią profilaktykę – np. instalując w zlewie kuchennym specjalne sitko.

Niestety, może się również zdarzyć, że tak proste zabiegi okażą się niewystarczające do pozbycia się brzydkiego zapachu z rur w kuchni. Wtedy jak najszybciej trzeba wezwać na pomoc specjalistów – takich jak choćby nasze pogotowie kanalizacyjne działające 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, błyskawicznie uporamy się z zatorem i uwolnimy Państwa od przykrych woni. Wystarczy się z nami skontaktować!